Хакери атакують банківські рахунки українців і непомітно списують всі гроші

Хакери атакують банківські рахунки українців і непомітно списують всі гроші

Кіберполіція та служби безпеки банків поки не можуть визначити механізм злому.

Злочинці атакують карткові рахунки клієнтів ПУМБ і інших українських банків – з рахунків людей зникають гроші.

Про це стало відомо після численних скарг з боку власників карток на спеціалізованих форумах.

Перші поодинокі повідомлення про злом рахунків фізосіб хакерами і розкраданнях карт в ПУМБ стали з’являтися в кінці лютого. А на початку березня їх кількість істотно зросла.

Цитата

“4.03, намагаючись зняти гроші, виявилося, що у мене їх немає, їх зняли в 7.07 ранку без всяких моїх дій, паролів підтвердження і т.д. У відділенні банку написала заяву, тиждень прочекав, стала писати на всіх можливих імейл-адреси банку , передзвонили – сказали, що спочатку я повинна написати заяву в поліцію, тільки потім, вони почнуть розслідування! у мене немає слів. я хочу дізнатися, куди поділися мої гроші з моєї зарплатної картки “,

– написала Тетяна, яка обслуговує в відділенні в Сумах.

Інші люди також повідомляли про розкрадання грошей, які виявилися не відразу.

Цитата

“23 лютого, оплачуючи своєю карткою ПУМБ товар в магазині через термінал, мені прийшло смс-повідомлення про зняття коштів і там пишеться залишок на рахунку, я виявив що у мене не вистачає на рахунку близько 8 тисяч грн. Я відразу зайшов в додаток ПУМБ- онлайн і виявив, що 22 лютого о 7:09 було скоєно 3 платежу на суму 2 700 кожен +13,5 комісія на кожен платіж з позначкою MonoDirect kiev ua “,

– повідомив клієнт з Дніпропетровської області (відділення в Тернівці).

Історії перевіряли профільні служби сайтів та банків. Вони надходили з різних населених пунктів: Києва, Запоріжжя, Харкова, Бердянська, Краматорська, Маріуполя і т.д.

ПО ТЕМІ
Куда вложить деньги в 2021 году: Советы инвестора Павла Пуськова

Хакери атакують банківські рахунки українців і непомітно списують всі гроші

Більшість постраждалих заявляють про дві особливості нового карткового злодійства:

  • Найчастіше крадіжки відбувається вночі, коли всі сплять і не можуть заблокувати рахунок, зупинивши злочинців.
  • Люди не отримують від ПУМБу повідомлень про списання з рахунків. Як відомо, це обов’язкова вимога чинного законодавства: всі картки повинні бути підключені до смс-інформування. Коли людина проводить будь-яку операцію – йому на телефон повинна надходити відповідна інформація. Або смска від мобільного застосування, або через Viber, або через мобільний додаток банку. Але при нинішніх зломи рахунків інформація не надходить. Тобто людина навіть не знає, що його картковий рахунок грабують і тому не блокує свою карту.

Єдиний шанс засікти крадіжку грошей з рахунку і зупинити її блокуванням – це постійно в мобільному додатку перевіряти залишок коштів.

Також багато потерпілих повідомляли, що під час розкрадань їм спливало повідомлення, що кошти крали з використанням сервісу MonoDirect. Тому їх стали пов’язувати з монобанк.

Більше цікавих матеріалів можна прочитати на MODISTA
Ще редакція MODISTA рекомендує прочитати:  

© По материалам modistaa.org


КОМЕНТУЙ

Обухівська Еліна